İSTANBUL KARAYOLU ULAŞIM

 
İstanbul > İstanbul Karayolu Ulaşımı |  (Google Maps)


Büyük İstanbul Otobüs Terminali

Büyük İstanbul Otobüs Terminalindeki Başlıca Şirketler

Abana Bozkurt Turizm, ABANA Adıyaman Ünal Turizm, ADIYAMAN Ak Turizm, KAHRAMANMARAŞ Akhisar Turizm, Aksaray Birlik Turizm, AKSARAY Aksu Çavuşoğlu Turizm, KAHRAMANMARAŞ Alanyalılar Turizm, ANTALYA Alaşehir Sarıkız Turizm, MANİSA Alpar Turizm, Amasya Mertur, Anamur Zafer Turizm, MERSİN As Turizm, As Ağrı Tur, As Bayburt Turizm, Uludağ Seyahat, Ben Turizm, GAZİANTEP Best Van Turizm, VAN Boyabat Turizm, Boyabat Tur, Çanakkale Truva Turizm, ÇANAKKALE Can Barış Turizm, İSTANBUL Can Dersim Tunceliler Turizm, TUNCELİ Çayırağası Vıp Turizm, GAZİANTEP Cesur Bingöl Turizm, BİNGÖL Cıra Elazığlar Turizm, Hazar Turizm, ELAZIĞ Erzincan Başak Turizm, ERZİNCAN Sefa Esadaş Turizm, ERZURUM Öz Gülaras Turizm, ADIYAMAN Güney Akdeniz Seyahat, ANTALYA Lüks Adana Seyahat, ADANA Has Turizm, HATAY Has Bingöl Turizm, BİNGÖL Has Diyarbakır Seyahat, DİYARBAKIR Csr Seyahat, HATAY Hatay Güney Tur, HATAY Hatay Günsas Turizm, HATAY Hatay Hediye Sen Turizm, Hatay Nur Seyahat, HATAY Hatay Pan Turizm, HAYAT Sas Turizm, HATAY Hatay Öztur Turizm, HATAY İpek Turizm, KAYSERİ Isparta Petrol Turizm, ISPARTA Jet Turizm, ANKARA Kahta Petrol Turizm, ADIYAMAN Kanberoğlu Turizm, TRABZON Kent Turizm, KAYSERİ Kamil Koç Turizm, BURSA Köksallar Turizm, MERSİN Kontur, Lider Adana Turizm, ADANA Lider Doğu Anadolu Turizm, AĞRI Lider Muş Turizm, Lüks Artvin Turizm, Lüks Bayburt Seyahat, BAYBURT Lüks Mersin Turizm, MERSİN Lüks Öztur Turizm, Malatya Medine Seyahat, Malatya Zafer Seyahat, Marses Turizm, Mermerler Turizm, KIRŞEHİR Mersin Seyahat, MERSİN Mersin Vif Turizm, MERSİN Mersin Vılla Turizm, MERSİN Metro Turizm, SAMSUN Midyat Seyyidoğlu Turizm, MARDİN Nevşehir Seyahat, NEVŞEHİR Özbatu Tur, Öz Diyarbakır Turizm, DİYARBAKIR Özemniyer Seyahat, Özkaymak Turizm, KONYA Özlem Cizre Nuh Turizm, ŞIRNAK Özlem Diyarbakır Turizm, DİYARBAKIR Öz Sivas Turizm, SİVAS Pamukkale Turizm, Lider Anatolıa Turizm, ÇORUM Urfa Cesur Turizm, ŞANLIURFA Şanlıurfa Urfa Ceylan Turizm, ŞANLIURFA Seç Turizm, GAZİANTEP Siirt Petrol Turizm, SİİRT Star Batman, BATMAN Süha Turizm, KAYSERİ Süzer Turizm, TRABZON Turay Otobüs İşletmesi Turizm, TRABZON Ulusoy Turizm, İSTANBUL Van Gölü Turizm, VAN Yeni Adana Turizm, ADANA Yeni Dıyarbakır Seyahat, DİYARBAKIR

Büyük İstanbul Şehirlerarası Otobüs Terminali...

Büyük İstanbul Otogarı ya da İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde olmasına karşın, Esenler ilçe merkezine çok yakın olması Büyük İstanbul Otogarı dolayısıyla halk arasında Esenler Otogarı olarak da anılan, İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan şehirlerarası otobüs terminali. 1980'li yıllarda Topkapı'da bulunan İstanbul Trakya Otogarı'nın yetersiz gelmesi üzerine, 1987 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş arasında imzalanan anlaşmayla yapımına başlanmış, 1994 yılında hizmete girmiştir. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük, dünyanın en büyük 3. otogarı konumundadır. Şu anda, Büyük İstanbul Otogarı'nda 168 yazıhanede 324 otobüs firması bulunmaktadır. Ayrıca otogar sınırları içerisinde, değişik mimarisi ile dikkat çeken Cumhuriyet Camii bulunmaktadır. Otogarın adı, 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden vatandaşların anısına "İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı" olarak değiştirilmiştir.

Terminal ile şehirin semt merkezleri arasında geniş bir servis ağı da sunmaktadır.

Büyük İstanbul Otobüs Terminali - İETT Otobüsleri...

Güzergah
Hat
Güzergah
Hat
SİLİVRİ CEZAEVİ - OTOGAR
YEŞİLPINAR - OTOGAR
OTOGAR - EMİNÖNÜ
OTOGAR - MECİDİYEKÖY
OTOGAR - TAKSİM
AVCILAR CİHANGİR MAHALLESİ - OTOGAR

Büyük İstanbul Otobüs Terminali - İstanbul Metrosu...

Güzergah
Hat
Güzergah
Hat
YENİKAPI-ATATÜRK HAVALİMANI
YENİKAPI-KİRAZLI

Harem Otogarı ve Diğer Otogarlar...

Harem Otogarı Harem Otogarı, İstanbul, Üsküdar İlçesi'nde bulunan şehirlerarası otobüs terminali. İstanbul'un ilk otogarı olan Harem Otogarı 1970'te hizmete girmiştir. 1950'lerde ulaşım ağının modernleştirilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte yolcu kapasitesi ve araç sirkülasyonun da artmasıyla, o güne dek Anadolu Yakası önceleri Üsküdar, daha sonra da Kadıköy İskele Meydanında kümelenen otobüs şirketi yazıhaneleri şehir trafiğini daha da karmaşık hale getirdi. 1970'te kurulan Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği ilk olarak aynı yıl Harem'de denizin doldurulmasıyla kazanılan alanda Harem Otogarı'nın temelini attı. 1990'lı ve 2000'li yıllarda nispeten büyük otobüs şirketlerinin Anadolu Cep Otogarı Yakası'ndaki farklı noktalarında kendi terminallerine taşınmasıyla Harem Otogarı'nın yolcu yükü ve dolayısıyla önemi azalmıştır. Harem Otogarı'nın daha uygun bir yere taşınmasına yönelik planlar henüz hayata geçirilememiştir. D100 Karayolunun başlangıç noktası olan Harem Otogarı, Harem Feribot İskelesi'yle yan yanadır. İstanbul'da Büyük İstanbul Otogarı ve Anadolu Yakası'nda Harem Otogarı haricinde Alibeyköy, Ataşehir, Sultangazi, Avcılar, Ümraniye ve Tuzla'da yeni yapılan cep otogarları mevcuttur.

Arkadaşlarınla Paylaş
 • İstanbul Karayolu Ulaşımı. Twitter
 • İstanbul Karayolu Ulaşımı. Facebook
 • İstanbul Karayolu Ulaşımı. Google+
 • İstanbul Karayolu Ulaşımı. Dribble
 • İstanbul Karayolu Ulaşımı. Delicious
 • İstanbul Karayolu Ulaşımı. Tumblr
 • İstanbul Karayolu Ulaşımı. Digg
 • İstanbul Karayolu Ulaşımı. Linkedin